Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
25 Листопада, 2022, 15:47

Щоби перейти до планових відключень не більше 4-6 годин, знадобиться від 5 до 7 днів – Центр дослідження енергетики

Після блекауту, який стався 24 листопада через ракетні атаки по Україні, для переходу до планових відключень електроенергії знадобиться від 5 до 7 днів, за умови відсутності нових обстрілів. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. 

«Для того, щоби перейти до стандартних, планованих графіків — коли люди бачать більш-менш точно, коли в них не буде електрики, а відключення триває не більше, ніж 4-6 годин — нам знадобиться від п’яти днів до тижня. За умови відсутності нових атак, нових потраплянь і нових вибивань обладнання через ракетні атаки. Якщо в нас буде десь місяць, то ці планові відключення вдасться скоротити і зробити зовсім плановими. Себто, майже не буде непередбачуваних відключень, які за тиждень все-таки збережуться, адже аварійні випадки можуть бути дуже різними», — зазначив Харченко.

Експерт додав, що наразі роботу енергетиків ускладнює зимова погода. 

«Дуже важко працювати на лініях, на підстанціях: холодно, обледеніння дротів, різні додаткові ситуації, з якими стикаємося кожні кілька годин. Тому можна говорити про те, якщо не буде нових атак, то ситуація стане більш стабільною через три тижні — місяць. А для повного відновлення потрібно пару років», — пояснив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini