7 Квітня, 2023, 16:26

Сергій Хлань: На окупованих територіях Херсонщини посилюється тиск з боку окупантів щодо примусової паспортизації

«Процес примусової паспортизації на зараз триває. Тиск посилюється, тому що фактично окупанти примушували колаборантів прискорити цю паспортизацію. І на їхню думку, це мало відбутися ще до Нового року. Практично паспортизація, яка була оголошена окупантами, провалилася. І саме через це колаборанти почали вислуговуватися, і розпочався шалений тиск на людей щодо примусової паспортизації», – про це заявив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

За його словами, окупанти на території тимчасово окупованих регіонів Херсонщини погрожують людям конфіскацією приватної власності за утримання від паспортизації.

«На сьогодні людей лякають тим, що будуть вилучати майно, якщо людина не отримала паспорт і відповідно не переоформила майно. Це стосується відповідно й автотранспорту, який має бути перереєстрований. Вони кажуть, що будуть його конфісковувати й ставити на штрафмайданчики. А також конфісковувати в тому числі і земельні паї, ділянки та приватну власність тих людей, які не пройшли паспортизацію та перереєстрацію», – зауважив Сергій Хлань.

Крім того, він зазначив, що окупанти проводять обшуки та допитують людей про причини, чому вони досі не отримали російський паспорт.

«Якщо окупанти виявляють, що російський паспорт не отриманий через принципову позицію, тоді відбуваються затримання та ув’язнення за проукраїнську позицію».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini