Фото Медіацентр Україна – Одеса: Драган Шормаз, депутат парламенту Сербії (2001-2022), колишній член парламентського комітету оборони та безпеки
3 Жовтня, 2023, 14:22

Сербія може постачати Україні зброю лише через треті країни – ексдепутат парламенту Сербії

Поки при владі президент Александр Вучіч, відкрито Сербія постачати зброю Україні не буде. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Драган Шормаз, депутат парламенту Сербії (2001-2022), колишній член парламентського комітету оборони та безпеки.

Інформація про те, що сербські 30-мм гранати HE M93P1 для автоматичних гранатометів AGS-17 були помічені на озброєнні української армії, з’явилася декілька днів тому у відкритих джерелах.

“Поки Вучіч при владі, Сербія ніколи не буде передавати зброю чи боєприпаси Україні. Це його політика. Він постійно використовує риторику, що НАТО бомбило Сербію у 1990-х роках, тому НАТО погане, а росія любить Сербію. В  тім, можливо, Вучіч досяг певного компромісу з США, і зараз Сербія передає зброю приватним покупцям, можливо, через Польщу чи Туреччину. І так ця зброя потрапляє в Україну”, – розповів ексдепутат.

Він також зазначив, що росія може звинувачувати Сербію та Президента Александра Вучіча у постачанні зброї до України задля політичного тиску на Сербію. І, відповідно, через неї мати вплив на інші балканські країни.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini