Фото Медіацентр Україна – Одеса: Сідхарт Каушал, науковий співробітник у справі морського озброєння та військових досліджень лондонського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень.
25 Липня, 2023, 16:29

Санкції, ППО для України, відключення від системи SWIFT – експерт розповів про можливу відповідь за блокаду Росією Чорного моря

Проте навряд чи Туреччина або інші країни регіону допоможуть Україні подолати цю блокаду. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив доктор Сідхарт Каушал, науковий співробітник у справі морського озброєння та військових досліджень лондонського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень.

Так він прокоментував заяви росії та України про те, що будь-які судна, що слідують в порти двох країн, будуть вважатися такими, що слідують з воєнними вантажами.

“Росія ефективно блокує північ Чорного моря. І ці її дії можуть викликати голод, також ми бачимо порушення продовольчої безпеки. І є питання, як обійти блокаду росії та відповісти на неї? Якби це були лише міни… Але росія використовує ще бойові кораблі. Тому я не бачу можливості серйозної реакції з боку Туреччини. Хоча вона могла б допомогти розмінувати акваторію, у неї є такі можливості. Але навряд чи вона буде це робити. Керівництво країни висловлювало надію, що зернова угода буде продовжена. Також їх інтереси перетинаються в Північній Африці, близькому Сході, Сирії”, – зазначив експерт.

Він додав, що відповіддю на дії росії у Чорному морі можуть бути санкції та додаткова допомога Україні. 

“Це можуть бути санкції, через які впаде ціна на російську нафту. Крім того, не всі російські банки відключені від системи SWIFT. Крім того, союзники можуть надати Україні додаткові системи ППО, щоб захистити її порти та склади з зерном”, – розповів експерт.

Він також додав, що через обстріли портів Великої Одеси значно виросли обсяги перевалки вантажів через порти Дунаю.

“Росія їх також обстрілює, але для неї в цьому випадку є більше широкі геополітичні ризики, якщо вона влучить по  території країни НАТО”, – зазначив доктор Каушал.

Контекст: 19 липня Міністерство оборони росії заявило, що це рішення набуде чинності в середу ввечері опівночі за московським часом, або 21.00 за Гринвічем (21.00 gmt). У повідомленні йдеться, що країни, чиї прапори знаходяться на таких суднах, будуть розглядатися як такі, що підтримують Київ у війни

21 липня міністерство оборони України попереджає, що з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів російської федерації та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

Крім того, судноплавство у районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою України заборонене як небезпечне, з 05:00 20 липня 2023 року.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini