26 Травня, 2023, 16:45

Саміти у Вашингтоні та Вільнюсі прокладуть шлях для членства України в НАТО – Раса Юкнявічене 

Аби знайти консенсус щодо запрошення України до НАТО, найбільшою політичною групою в Європейському парламенті напрацьовано документ, в якому йдеться про підтримку запрошення України до Альянсу.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Раса Юкнявічене, членкиня Сейму Литовської Республіки, депутатка Європейського Парламенту, президентка ПА НАТО (вересень – листопад 2018).

«Я приїхала на до Києва, зокрема на Київський безпековий форум, із дуже важливим документом. І зараз я можу говорити не тільки від свого імені, а й від імені моєї політичної сили у Європейському парламенті. Це найбільша парламентська сила, це партія, яка об’єднує під собою дуже сильні політичні партії в усій Європі. І ми маємо розуміти, що у НАТО зараз ще досі немає консенсусу щодо запрошення України. Тобто ще цей консенсус недосягнутий, і наш документ – це важливий досвід, можливість говорити від імені групи, від імені багатьох країн для того, щоб його знайти. І зараз у нас вже є цей консенсус», – зазначила вона.

Депутатка Європарламенту наголосила, що дуже важливо погодити питання запрошення України в НАТО, адже це, окрім всього, буде важливим меседжем для росії. Крім того, вона акцентувала увагу на головному меседжі, який закладено в документі.

«Ми вважаємо, що саміти у Вашингтоні та Вільнюсі прокладуть шлях до запрошення України до НАТО. А повне членство України в НАТО буде надано, щойно активне військове протистояння закінчиться», – підкреслила вона.

Раса Юкнявічене зауважила, що до документа внесено три важливі пункти. Зокрема один із них говорить про те, що членство України в НАТО забезпечить постійний стійкий мир на Європейському континенті.

«Нам, як Європі в цілому, потрібна Україна в НАТО. Я намагаюся змінити наратив і сказати, що Україна нам потрібна як країна, у якої наразі найбільш потужні збройні сили, країна, яка може захищати решту Європи від цієї загрози, яка приходить зі сходу знову й знову. Перше – нам потрібна Україна в НАТО для забезпечення стійкого миру на континенті. Це також важливо для України, і це також важливо для росії, тому що й без змін в росії в майбутньому ми не досягнемо стійкого миру на континенті».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini