Фото Медіацентр Україна – Одеса: Влад Сорд “Змій”, командир спецвзводу “Сенека”; Олексій “Еванс”, інструктор з аеророзвідки, штабіст “Thunderbirds”
26 Липня, 2023, 14:09

Розвідники 93-ї бригади створили унікальний комплекс радіоелектронної розвідки за 700-800 тисяч гривень

Він може вести розвідку на фронті глибиною та шириною в 40 кілометрів та розшифровувати перехоплені цифрові сигнали за пів години. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіли Влад Сорд “Змій”, командир спецвзводу “Сенека” та Олексій “Еванс”, інструктор з аеророзвідки, штабіст “Thunderbirds”.

Як зазначив Олексій “Еванс”,  перш за все розвідники хотіли замінити людей там, де можуть працювати технології, щоб зберегти життя українських солдатів. 

Влад “Змій” Сорд зазначив, що до них на батальйонному рівні не створював підрозділи радіоелектронної розвідки. Але один з бійців, який прийшов з Романом Ратушним, на честь якого був названий підрозділ, розповів, що його батько радіолюбитель, і він може допомогти, додав військовий.  

“Через два тижні, коли з’явилося обладнання, ми змогли перехоплювати розмови ворога по аналогових системах зв’язку на величезній ділянці фронту. Ми знали, коли будуть обстріли,  по кому будуть працювати САУ. Також ми почали знати, це вони знаходяться і вражати їх – били по складах боєприпасів, командно-спостережні пункти. Дуже багато ворогів загинуло, дуже багато життів наших солдатів було збережено”,  – пояснив Влад Сорд.

Як пояснив Сорд, згодом комплекс змогли масштабувати до бригадного рівня та вдосконалити.

“На Донбасі ми слухали весь сектор від Соледару до Кліщіївки. Змогли перехоплювати цифровий зашифрований сигнал. З початку розшифровка займала 2 тижні, зараз пів години. Згодом ми зробили єдину систему, яка дозволяє не просто пеленгувати, а переносити в онлайн-режим на спеціальну карту, де відстежуємо ворога. Бачимо, куди рухаються ворожі ДРГ, куди летять “Орлани”. Завдяки цій системі ми тепер можемо знати наміри ворога”,  – зазначив Сорд.

За словами Олексія “Еванса”, основу такого комплексу складають дрони.  Від дешевих комерційних Mavic-ів до воєнних “Скіфів”, “Валькірій”, “Фурій”, “Лелек” тощо.

“Цей комплекс може коштувати, умовно, 700-800 тисяч гривень, але він дозволяє вести розвідку на фронті глибиною та шириною в 40 кілометрів. Якихось особливих знань, щоб працювати, не потрібно. Треба тільки мати хист до навчання та бажання вбивати ворогів”, – додав “Еванс”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini