Розширення програми шкільного харчування: очільники військових адміністрацій 11 областей України підписали договори із Всесвітньою продовольчою програмою ООН
Всесвітня продовольча програма ООН в Україні розширила програму шкільного харчування на 11 регіонів країни. Так, ВПП ООН забезпечить 30% щоденного гарячого харчування для понад 60 000 українських дітей.
Договори щодо реалізації відповідної програми під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ підписали очільники військових адміністрацій 11 областей України.
Директор Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Метью Голлінгворт висловив сподівання, що це лише початок, і надалі відбудеться буде розширення програми, задля допомоги батькам, учням та школам.
«Ми розуміємо, що вся система була повністю зруйнована повномасштабним вторгненням, багато родин мали покинути свої домівки, багато людей втратили будинки, роботи, втратили все, що вони нажили. І колись, я вірю, мир повернеться на терени України, і те, що ми робимо, змінить країну на краще. Зараз ми тут знаходимося для того, щоб покращити харчування у школах, для того, щоб діти могли реалізовувати свій потенціал у повному обсязі. Ми підписуємо цю угоду, аби розширити підтримку України, підтримати місцеві органи самоврядування в 11 регіонах України таким чином, щоб забезпечити гарячими обідами понад 60 тисяч дітей в 11 областях. Це лише перший крок, це початок проєкту надання субсидій на гаряче харчування у школах», – наголосив він.
Своєю чергою, заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків зазначив, що підписання угод з ВПП ООН в Україні є логічним продовженням реформи шкільного харчування, яка почалася в 2020 році, але спочатку через ковід, а потім через повномасштабне вторгнення рф не реалізовувалася належним чином.
«Діти не повинні чекати, коли закінчиться війна, а реформа повинна продовжуватися. І це є продовженням тієї стратегії реформи шкільного харчування, яка була нещодавно прийнята урядом, яку презентував Прем’єр-міністр, Перша леді. І саме етап і напрям підтримки спроможності органів місцевого самоврядування є дуже важливим, оскільки саме від них залежить, наскільки якісно буде організовано харчування в школах. Тому я вважаю, що це є перший крок до того, щоб розвивати підтримку органів місцевого самоврядування, і перші 11 областей стануть хорошим початком та прикладом того, як потрібно саморозвивати та підтримувати реформу шкільного харчування», – наголосив він.
Нагадаємо, що минулого навчального року ВПП ООН упродовж чотирьох місяців фінансувала 50% гарячого харчування для учнівства молодших класів у 58 школах Київщини.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini