10 Травня, 2024, 15:50

Розробники презентували платформу, яка допомагає українським військовим проводити кібероперації 

В Україні створили програмне забезпечення, яке дозволяє українським військовим за допомогою інформації з відкритих джерел отримувати дані з російських гаджетів CyOps Platform.

Про це йшлося під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

Богдан Соломикін, аналітик ГО «Аналітичний центр Інформаційних ресурсів», зазначив що CyOps Platform – це платформа, яка підтримує кібероперації, класичний OSINT, глибокі дослідження цілей різного типу. Це, за його словами, можуть бути люди, компанії, системи тощо, а також аналіз великих об’ємів даних. Так, механізм збирає всю цю інформацію в єдине місце і досить швидко допомагає аналізувати. 

За словами Богдана Соломикіна, CyOps Platform працює з різними комунікаційними платформами, соціальними мережами, месенджерами, операційними системами. Також за допомогою платформи проводяться і глибокі дослідження. Так, даний інструмент дозволяє проводити аналіз за короткий проміжок часу – години, а інколи й хвилини.

«Ми зводимо певну ціль і система сама починає по різних джерелах інформації заглиблюватися, шукати зв’язки, неочевидні способи здобути інформацію. Також платформа бере на себе технічну складову. Тобто спеціалісту, який нею користується, не потрібні дуже глибокі знання – це все робить платформа», – додав він.

За допомогою платформи проводиться і георозвідка. Для цього, за словами Богдана Соломикіна, інформація здобувається кількома методами, що дозволяє досить точно слідкувати, наприклад, за скупченням певних сегментів людей, груп, за їхньою поведінкою, переміщенням та робити з цього висновки, фільтрувати окремих людей та окремі сегменти. Уся здобута різнопланова інформація складається в систему аналітики, агрегується і на основі цього будуються зв’язки.

«Платформа підказує напрямок, або куди далі можна проводити розвідку, знаходить певні патерни, аналізує поведінку  і таким чином з великого об’єму даних робить свого роду аналітичну записку – що вдалось знайти, які рекомендації та як із цим працювати», – пояснив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini