Фото Медіацентр Україна – Одеса: Роман Драч, начальник групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області, який нещодавно повернувся з деокупованих територій
19 Травня, 2023, 14:47

Розмінування сільськогосподарських земель на Донеччині не розпочалося – фахівець з розмінування

Зараз головна задача саперів – розмінувати житло та критичну інфраструктуру, щоб люди могли повернутися додому. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Роман Драч, начальник групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області, який нещодавно повернувся з деокупованих територій.

Він розповів, що його підрозділ в останню ротацію працював на деокупованих територіях Краматорського району Донецької області та займався розмінуванням житла, шляхів та узбіч, об’єктів критичної інфраструктури — водопроводів, ліній електропередач тощо.

“Якщо на Харківщині аграрії вже засівають поля, то на Донеччині мова про розмінування полів мови поки що не йде. Нам треба поки що розмінувати житло та об’єкти критичної інфраструктури, щоб люди могли повернутися у свої домівки”, – зазначив Роман Драч.

Він додав, що  розмінування стандартного житла у групи саперів може зайняти один-два дні. 

“Росіяни можуть замінувати все – побутову техніку, іграшки, меблі, все, куди можна сховати вибуховий пристрій. Вони навіть можуть у люстру вставити гранату, і коли людина вмикає світло, вона вибухає”, – зазначив фахівець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini