Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Остапенко, член ГО "Інформаційний Центр Майдан моніторинг"; Олексій Свід, фотодокументатор російських воєнних злочинів у Харкові; Катерина Свід, фотодокументатор російських воєнних злочинів у Харкові
31 Березня, 2023, 15:59

“Розлам. Харків”: одеситів запрошують на фотовиставку свідоцтв російських воєнних злочинів

Понад рік фотофіксатори працювали разом з правоохоронцями — Службою безпеки України, Офісом Генерального прокурора України, національною поліцією. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіли організатори фотовиставки “Розлам. Харків”.

“З початку повномасштабного вторгнення стало зрозуміло, що російські військові ведуть війну не тільки з ЗСУ, а з українським народом та українськими містами, та здійснюють воєнні злочини. Тому з 25 лютого стало питання — як документувати ці злочини? І з’явилася ініціатива громадської допомоги щодо фіксації цих злочинів на нашій землі. І тоді “Інформаційний Центр Майдан моніторинг” разом з правоохоронцями створив громадську команду, яка допомагає фіксувати ці злочини”, – зазначив Олександр Остапенко, член ГО “Інформаційний Центр Майдан моніторинг”.

Він додав, що після того, як були накопичені фотоматеріали, виникла ідея виставки – показати всьому світу, що “росія фактично руйнує майбутнє нашої держави – школи, лікарні, критичну інфраструктуру. Все те, що дає життя нашим містам та селам”.

“Задача виставки – коли “руський мир” знаходиться на відстані пострілу, він буде намагатися тебе знищити. Місто обстрілювалося постійно з усіх стволів — РСЗВ, міномети, артилерія. І ми хотіли це показати. І на жаль, наша робота з фотофіксації злочинів росіян ще не завершилася”,  – зазначив Олексій Свід, фотодокументатор російських воєнних злочинів у Харкові.

Поспілкуватися з організаторами виставки можна буде ще 1 та 2 квітня у Veteran Hub Odesa, вул. Старопортофранківська, 26. Організатори зазначили, що потім подарують експозицію Veteran Hub Odesa.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini