Фото Медіацентр Україна – Одеса: Марія Кучеренко, аналітик фонду “Повернись живим”
28 Червня, 2023, 15:00

Розгром групи “Вагнера” поки що малоймовірний – експерт

Про подальшу долю цього угрупування й відношення до нього російського керівництва можна буде судити по декількох признаках. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловила  Марія Кучеренко, аналітик фонду “Повернись живим”.

“Зараз я вважаю, що сценарій з розгромом групи “Вагнера” має найменші шанси на втілення. Про те про його подальшу долю можна буде судити по двох маркерах. Перший – це присутність “вагнерів” у Сирії та Африці. Поки що у цьому питанні нічого не змінилося, хоча і була непідтверджена інформація, ніби командирів та функціонерів “Вагнера” російські військові заарештували у Сирії”, – зазначила Кучеренко.

Другий маркер, на думку експерта, полягає в тому, чи відбудеться підписання контрактів з міністерством оборони російської федерації до 1 липня, як того зараз вимагає ця структура.

“І тут може бути такий сценарій. Частина групи “Вагнер” дійсно підпише контракти та буде, як і далі, отримувати зброю та фінансування від російського уряду. А частина збереже ядро, повернеться до колишньої нацистської ідеології. І росія буде використовувати їх, як і до 2014 року. Тобто як приватну військову компанію для виконання найбрудніших завдань, від яких Кремль буде дистанціюватися”, – підкреслила експерт. 

Вона також підкреслила, що один з головних підсумків походу групи “Вагнер” на столицю російської федерації полягає в тому, що ніякого конфлікту між володимиром путіним та Євгеном Пригожиним немає. Так само як немає та ознак бунту.

“Головний урок з цих подій – Кремль досі сильний у тому, в чом був сильний з 2014 року – в проведенні інформаційних операцій. Тому що ніхто з аналітиків не вгадав, чим все це закінчиться”, – сказала Кучеренко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini