15 Квітня, 2022, 15:35

росію треба виключити з Міжнародного олімпійського руху — українські чемпіони

Верховна Рада  звернеться до Міжнародного олімпійського комітету з вимогою заборонити російським та білоруським спортсменам брати участь у змаганнях. Проситимуть про це і Міжнародні спортивні федерації. Крім того, домагатимуться виключення громадян цих країн з керівних органів спортивних організацій по всьому світу. Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» розповів депутат Верховної Ради України, олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби у Токіо Жан Беленюк.

Каже, з ініціативою виступив парламентський Комітет молоді та спорту. Адже, російські спортсмени є засобом, ворожої пропаганди. І  відкрито підтримують на міжнародних майданчиках агресію росії в Україні.

«Ми можемо проаналізувати, що було в Бучі, що було в Гостомелі, що коїться в Маріуполі, Харкові, під Харковом. Тому це воєнні злочини і російські спортсмени, активно їх підтримують», — зазначив Беленюк.

У тому, що Україна наразі воює не лише у військовій, а й у спортивній сфері, переконаний  і бронзовий призер Олімпіади з карате у Токіо Станіслав Горуна. Каже, вже понад 100 федерацій з різних видів спорту дискваліфікували росіян та білорусів. Адже навіть прапор чи символіка країни-агресора, яка з’являється під час виступів, уже є підтримкою війни. 

«В репутаційному плані для міжнародної спільноти допустити таких учасників до змагань — рівнозначно підтримці російської агресії. Щодо самих російських і білоруських спортсменів, за останні 50 днів вони пропали з ефіру. Ні від кого нічого не чути. Вони фінансуються своїми урядами і бояться це втратити. Тож разом зі своєю владою несуть відповідальність за її дії. Тому, гадаю, дискваліфікують їх цілком заслужено», – говорить Горуна. 

Український спортсмен додав, що підтримуватиме подальше усунення росіян від міжнародних змагань. Та й сам ініціюватиме такі процеси. 

Нагадаю, днями Станіслав Горуна продав свою олімпійську медаль за 20 із половиною тисяч доларів. Кошти спрямує на допомогу українським армійцям та медикам. Наразі спортсмен захищає Україну в лавах ЗСУ.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm