фото ДСНС України
24 Жовтня, 2022, 14:47

росіяни знищили в Україні житла на 51 млрд доларів, постраждали 7,5% всього житлового фонду — Нефьодов

росіяни знищили або пошкодили близько 7,5% житлового фонду в Україні. Сума прямих втрат через зруйновані квартири та приватні будинки українців вже сягнула 51 млрд доларів, а це 40% від усіх прямих збитків через вторгнення росії. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив керівник проєктів з підтримки реформ Київської школи економіки Максим Нефьодов. 

За його інформацією, суттєво постраждали також українські об’єкти інфраструктури, зокрема, мости та дороги. Тут прямі збитки України становлять 35 млрд доларів, майже 28% від загальної суми прямих збитків. Також 30 млрд доларів становлять збитки української промисловості. 

«Сільське господарство зазнало прямих втрат на 6,6 мільярдів доларів. Там великі втрати інфраструктури, яка була знищена, втрати елеваторів та сільськогосподарської техніки, яку росіяни не лише нищили, але й активно крали. У сфері освіти втрати сягають майже 7 мільярдів доларів. Окремо треба виділяти і втрати на розмінування. Важко оцінити розміри території, яку треба розміновувати різними способами, але мова йде про декілька мільярдів доларів, можливо, і більше», — пояснив Максим Нефьодов.

Нагадаємо, проєкт «росія заплатить» — спільна ініціатива Київської школи економіки, Офісу Президента України та Міністерства економіки, в межах якого економісти підраховують збитки, завдані рф в ході війни в Україні. За останніми підрахунками проєкту, прямі збитки України від початку повномасштабного вторгнення сягнули 127 млрд доларів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini