21 Червня, 2022, 15:53

Росіяни відвели кораблі від берегів України та намагаються перетворити о. Зміїний на сухопутний аналог крейсера «Москва»,  — речник голови Одеської ОВА про ситуацію в Чорному морі

Російський флот перегруповується і маневрує, кораблі вже не можуть підійти до берегів України на таку відстань, як на початку повномасштабного вторгнення. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів речник голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. 

«Були знищені крейсер «Москва», буксир «Васілій Бех», тому вони відходять на безпечну відстань, як кажуть наші військові, щонайменше 80-100 км від берега», — уточнив Братчук. 

Водночас, за даними Одеської ОВА, на острові Зміїний російські війська облаштовують гарнізон, який має стати сухопутним аналогом крейсера «Москва». На території острову розміщують озброєння та радіолокаційні системи. 

«Говоримо про засоби протиповітряної оборони, реактивні системи залпового вогню, радіолокація, розвідка. Але цей гарнізон, зведений на Зміїному, теж тимчасовий», — впевнений Сергій Братчук. 

За його словами, подібну роль для військ рф відігравали і так звані «вишки Бойка». Однак, Одеська ОВА ще чекає офіційних повідомлень від військових щодо інформації про ураження бурових установок. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini