Фото Медіацентр Україна – Одеса: Борис Бабін, експерт Асоціації реінтеграції Криму
12 Вересня, 2023, 15:08

Росіяни та їх військо у Криму потерпають від глибокої паливної кризи – експерт

Створене ними після окупації півострова підприємство-клон українського “Чорноморнафтогазу”, роботу якого в тому числі забезпечували повернуті Україною так звані “вишки Бойка”, майже нічого не добуває. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Борис Бабін, експерт Асоціації реінтеграції Криму.

Він зазначив, що ще восени 2022 року окупанти констатували, що це клон “Чорноморнафтогазу”, який видобував газ з родовищ на чорноморському шельфі, майже нічого не видобуває. 

“І сьогодні окупанти  “перемикають” Крим на постачання газу від “Газпрому” для забезпечення потреб військових. Тому що в Криму паливна криза у цивільних. Все паливо, яке вони добували, йде на агресію. Залізниця також завантажена військовою технікою. Цивільні люди переходять на бензин та дизель, та для забезпечення потреб цих людей агресору доводиться резервувати певну частину палива”, – додав експерт.

На його думку, такі “симптоми – передвісники військової поразки”.

Також, на його думку, родовища, які обслуговували так звані “вишки Бойка”, перспективні для подальшої розробки добичі корисних копалин й вони зможуть забезпечити потреби деокупованого Криму.

“Проте є питання, чи у робочому стані ці вишки. З матеріалів розвідки схоже, що вони не дуже пошкоджені. Але 9 років ці споруди використовувалися це зрозуміло як, і потім був ще рік простою, адже цивільного персоналу там не було”, – зазначив фахівець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini