Наталя Гуменюк, начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України
Наталя Гуменюк, начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України, Медіацентр Україна
16 Вересня, 2022, 12:26

росіяни почали більше задіювати авіацію на півдні України, наші війська її успішно збивають — Гуменюк

росія почала активніше задіювати авіацію на півдні України. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявила начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня Наталя Гуменюк. 

«Вони дійсно намагаються використовувати авіаційні удари, як спосіб дистанційного впливу. Ми використовуємо всю наявну зброю і навченість особового складу, щоб знищувати ці літаки, які завдають такі суттєві удари. І результат є: за попередні  2 тижні нашої продуктивної роботи, ми збили 2 літаки та 2 гелікоптери. Розпочали, новий тиждень, розпочали новий відлік», — заявила Наталя Гуменюк. 

Також, за її словами, російське військове керівництво намагається запобігти масовій здачі своїх солдат у полон. Для цього проводять роботу з особовим складом.

«Створюють ротацію підрозділів, щоб максимально деморалізованих вивозити в тил, і там проводити їхню обробку, а вже після цього виводити на передову. Все це робиться досить метушливо, бо часу мало. Уражені пункти управління і логістичні центри не дають їм такої можливості, оскільки вони не можуть постачати на передову і засоби захисту, і зброю, і боєприпаси. Вони не мають певної кількості досвідчених командирів, бо уражені пункти управління — це і уражений офіцерський склад. Ми зараз намагаються використати такий період їхньої розгубленості, щоб втілити свої плани», — розповіла начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini