7 Лютого, 2023, 15:29

росіяни не можуть отримати підтримку населення на окупованій частині Херсонщини, тому влаштовують тиск, терор та примусову депортацію — Облрада

Окупанти тиснуть на мешканців лівобережної частини Херсонщини через те, що не отримують підтримки. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«Тиск на людей наших просто шалений. Він з усіх боків. На батьків тиснуть, щоб вони віддавали діточок до російських шкіл, погрожуючи позбавленням батьківських прав. На підприємців шалений тиск, щоб вони не використовували гривню: з початку року вона офіційно заборонена. На людей, які знаходяться поруч з Дніпром, дуже сильно тиснуть, щоб вони робили евакуацію. Хочуть зробити мертву зону, тому що там дислоковані їхні підрозділи, які, в тому числі, здійснюють обстріли нашої території. Вони розуміють, що там є великий відсоток людей, які допомагають ЗСУ. Нашим людям зараз там дуже важко», — повідомив Соболевський.

Перший заступник голови облради додав, що окупанти також тиснуть на українців, щоб ті виїжджали з лівобережної частини Херсонщини до росії на постійне проживання. 

«Вони вже зрозуміли, що не зможуть отримати підтримку цього населення, що б вони не робили. Вони вже намагалися підкупити цих людей, вони бачать, що постійний тиск, терор теж не дають результатів. Тому хтось прийняв рішення, що правильною буде депортація — вивезти населення, по всій території рф його розподілити, щоб люди там асимілювалися. Це ми спостерігаємо постійно», — зазначив Соболевський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini