Медіацентр Україна — Укрінформ
Медіацентр Україна — Укрінформ
22 Лютого, 2023, 13:30

росіяни будують інформаційно-цифрове гетто на окупованих територіях, нам важливо тримати їх мешканців в інформаційному просторі України — Ігор Соловей

Українців, які залишаються на тимчасово окупованих територіях, важливо продовжувати тримати в інформаційній повістці України, щоб допомогти їм «повернутися» після звільнення. Це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ підкреслив керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

«Перше, що роблять росіяни, коли захоплюють українські території, — починають створювати інформаційно-цифрове гетто. Вимикають українське телебачення, українські ЗМІ перестають виходити, редакції українських сайтів закриваються. Вони навіть намагаються перевести інтернет-трафік на російські сервери, щоб їхні спецслужби могли їх контролювати. Будується інформаційна стіна, щоб українці, які там залишилися, не могли отримувати правдиву достовірну інформацію з великої України. Російська пропаганда по факту може існувати добре і ефективно, тільки коли немає конкурентів», — пояснив Соловей. 

На думку експерта, важливим завданням є зробити так, щоб українці, які залишилися на окупованих територіях, продовжували отримувати інформацію з України. 

«Якими способами? Різними. Починаючи від технічних, закінчуючи апаратними та програмними засобами. Кожен з нас може брати в цьому участь: у кого є контакти, знайомі на окупованих територіях, пишіть, розповідайте, тримайте цих людей в інформаційній повістці України. Це перший й найголовніший крок», — зазначив Соловей.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini