Аналітикині Громадянської мережі ОПОРА, Медіацентр Україна-Укрінформ
Аналітикині Громадянської мережі ОПОРА, Медіацентр Україна-Укрінформ
17 Травня, 2023, 16:40

Росія заблокувала на тимчасово окупованих територіях 979 українських онлайн-ресурсів – дослідження громадянської мережі ОПОРА

Громадянська мережа ОПОРА  в ході дослідження ідентифікувала заблоковані на тимчасово окупованих територіях та в росії українські онлайн-ресурси. Найбільше в цьому списку сайтів ЗМІ та новинних порталів. 

Про це під час презентації дослідження в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила аналітикиня Громадянської мережі ОПОРА Ольга Снопок.

«Після того, як росія заходить на окуповані території, вона відключає українських провайдерів і заводить на окуповані території фактично своїх провайдерів, поширює на окуповані території всі ті законодавчі норми та обмеження, які діють в інтернет-просторі самої росії. Тому власне ми можемо припустити, що більш-менш ті сайти, які заблоковані в росії, вони швидше за все заблоковані і на тимчасово окупованих територіях», – пояснила аналітикиня ОПОРИ Ольга Снопок.

Вона зазначила, що після аналізу реєстру вебсайтів заблокованих у росії, який веде російська громадська організація «Роскомсвобода», було виявлено 979 заблокованих у росії українських інформаційних онлайн-ресурсів. Доступ до більшості з них заборонили за рішенням генпрокуратури РФ вже після початку повномасштабного вторгнення. 

Найбільше у цьому списку сайтів ЗМІ та новинних порталів. Це всі найбільші всеукраїнські медіа. Наприклад, «Українська правда», «НВ», «Радіо Свобода», «ЛІГА.net» тощо. А також місцеві ЗМІ, зокрема з тимчасово окупованих територій – сайти компанії CitySites (0352.ua, 0462.ua) та інформаційні портали міст Нова Каховка (novakahovka.city), Енергодару (venergodare.info), Волноваха (volnovakha.city), Миколаїв (nikolaev-city.net) тощо.

Друга за кількістю категорія заблокованих вебсайтів – офіційні сайти української влади. Це, наприклад, Центр протидії дезінформації, сайти українських міністерств, сайт Офісу Президента тощо.

Третя велика категорія заблокованих росією онлайн-ресурсів – сайти громадських організацій, правозахисних груп та волонтерських ініціатив, зокрема тих, які збирають кошти за ЗСУ та документують воєнні злочини. 

«Наприклад, на тимчасово окупованих територіях заблоковано сайт «Повернись живим» і взагалі більшість сайтів, які збирають донати на ЗСУ, і сайти, які документують воєнні злочини рф в Україні».

Ознайомитися з дослідженням можна за посиланням: https://www.oporaua.org/report/polit_ad/24714-informatsiinii-prostir-tot-obmezhennia-ukrayinskikh-resursiv-ta-okupatsiini-prorosiiski-alternativi

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini