Аліна Фролова, заступниця Міністра оборони України (2019-2020), заступниця Голови правління Центру оборонних стратегій, Медіацентр Україна — Укрінформ
13 Квітня, 2023, 13:29

Росія є явною загрозою для всіх чорноморських країн – Аліна Фролова

Ситуація в Чорному морі сьогодні складна, оскільки росія є загрозою для всіх чорноморських країн.

На цьому наголосила Аліна Фролова, заступниця Міністра оборони України (2019-2020), заступниця Голови правління Центру оборонних стратегій, під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ситуація складна, бо в Чорному морі ми маємо винятково дві великі потуги – Росія і Туреччина. Росія є явною загрозою для всіх чорноморських країн, тому ми можемо розглядати її як ворожу потугу. На жаль, решта чорноморських країн, крім Туреччини, не мають достатніх потужностей для стримання росії», – зазначила вона. 

Вона переконана, що сьогодні Україні потрібно глибше працювати з Туреччиною для посилення позицій не тільки підтримки України зброєю, але й формулювання більш жорсткої позиції Туреччини щодо росії в Чорному морі.  Потрібна також співпраця з Румунією, Болгарією, Грузією для того, щоб сформувати й підсилити спільні цілі. 

Аліна Фролова зауважила, що в питанні підтримки українських військово-морських сил у сьогоднішній ситуації «ми хотіли б в тому числі розраховувати на наших партнерів з НАТО».

«Румунія, Болгарія і Туреччина є країнами НАТО. Таким чином НАТО може підсилювати їх оборонну спроможність і можливості захисту. А також ми вбачаємо, що ми можемо формувати додаткові місії, до яких будуть долучатися додаткові гравці. Наприклад, Норвегія, Швеція, Данія, Балтійські країни, які розуміють загрозу, яка виходить від росії, які можуть надавати свої спроможності флотів, своєї спроможності по ситуаційній обізнаності і таким чином підсилювати активність морських чорноморських держав», – додала вона.

Крім того, Аліна Фролова переконана, що для того, аби в найближчі десятиліття утримувати баланс у Чорному морі, потрібна присутність глобальних лідерів.

«Україна може бути лідером процесу з точки зору ідеологічного компонента і з точки зору того, що ми беремо на себе зобов’язання визволити Крим і зробити його більш безпечним місцем. Але надалі для утримання в найближчі роки, в найближчі десятиліття балансу  сил в Чорному морі ми потребуємо більшої присутності глобальних лідерів. Таких як Велика Британія, США. Підсилення ролі НАТО, а також об’єднання зусиль з іншими  демократичними чорноморськими країнами».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini