Юрій Ігнат, речник командування повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Юрій Ігнат, речник командування повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
21 Листопада, 2022, 15:36

росія використовує ракети С-300 як зброю тероризму, вони не потрібні їй для захисту повітряного простору – Юрій Ігнат

Ворог використовує ракети С-300 як зброю тероризму, руйнуючи інфраструктуру та спричиняючи тяжкі наслідки для населення. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Україна терпить ракетний терор від росії. Противником застосовуються ракети С-300 по прифронтових містах, руйнуючи приватну інфраструктуру. Це зброя, яка завдає передусім важких наслідків саме цивільному населенню. Противник використовує зенітні ракети С-300 з далеких відстаней, “точність” цих ракет – 30-40 кілометрів, це дуже велика похибка при влучанні. Тисячі вражаючих елементів цієї зенітної ракети у мирному місті спричиняють тяжкі наслідки. Від ударної хвилі невеликі будинки, такі як “хрущовки”, можуть бути зруйновані, а тисячі уламків летять в мирних мешканців. Це є не інакше, як зброя тероризму, з якою нам теж треба боротися”, – зазначив Ігнат.

Речник командування Повітряних сил пояснив, що ракети С-300 наразі не потрібні росії для захисту повітряного простору. 

“Вони їх використовують як балістичні ракети – тобто вони летять по балістичній траєкторії з напрямку до 150 кілометрів. Вони є виробниками цих ракет, у них їх багато. Вони можуть дозволити собі таким чином їх “утилізувати”, тому що мають великий спектр протиповітряної оборони, тож С-300 їм не дуже потрібні. У них виникла необхідність перекинути ці ракети на Донбас, щоб завдавати ударів не лише по інфраструктурі прифронтових міст, але й по позиціях наших військ. Ми не сидимо і не спостерігаємо за цим – Збройні Сили роблять все, щоб знищувати їх максимально ефективно”, – наголосив Юрій Ігнат.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini