13 Жовтня, 2023, 15:35

росія виділяє мільйонні бюджети на просування пропаганди, антиукраїнських і антизахідних наративів в країнах Африки

росія системно і вже довго працює в тому числі і на інформаційному полі в Африці, використовуючи для цього дуже значний адміністративний, дипломатичний, інформаційний і насамперед фінансовий ресурс.

На цьому наголосив спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх в ході обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Багато програм, які фінансуються росією, це і відкриття кореспондентських пунктів, це те, що мається на увазі в площині легальної, відкритої діяльності російської пропаганди в Африці, це співпраця представництв так званого «россотурднічества» на територіях африканського континенту. Для розуміння – це мільйонні, в доларовому еквіваленті, мільйонні бюджети, які витрачаються з бюджету російської федерації для просування відповідно російської пропаганди, антиукраїнських і антизахідних наративів на користь інтересів росії», – наголосив Максим Субх. 

За його словами, росія робить це передусім з метою розхитування безпеки африканських країн, з акцентом на ті країни, в яких росія історично не була представлена. Це країни здебільшого західної і південної частини Африки.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini