Юрій Ігнат, речник командування повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Юрій Ігнат, речник командування повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
17 Листопада, 2022, 15:16

росія відчутно втрачає ракетний потенціал, тільки за 15 жовтня знищено 75 крилатих ракет – Командування повітряних сил ЗСУ

Арсенал російських ракет відчутно зменшується завдяки ефективній роботі українських сил повітряної обороні та систем захисту, отриманих від західних партнерів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Росія втрачає багато потенціалу, зокрема, ракет. За 15 жовтня знищено 75 крилатих ракет: це відчутне позбавлення арсеналу. Ми вже отримали декілька комплексів пускових установок NASAMS, IRIS-T у вигляді однієї пускової установки, американські Avenger, Aspid, систему HAWK, на якій наші фахівці проходять навчання. Це те, що вже ефективно працює. Від західних партнерів очікуємо “Гепарди” – це самохідні зенітні установки, які доволі ефективно працюють проти “Шахедів”. Це комплекс озброєння, якого треба більше та яке може суттєво посилити хоча би певні напрямки для того, щоб ефективно збивати все, що летить до України”, – повідомив Ігнат.

Речник наголосив на тому, що Україна має потужний запит на системи протиповітряної оборони – зокрема, більше HAWK, яких у світі є достатньо. На думку Юрія Ігната, могли б допомогти норвезькі NASAMS, які є у дванадцятьох країнах світу. 

“Україна вкрай цього потребує: відбуваються масовані обстріли державою-терористом, б’ють вони по людях, наслідки ми бачимо і в країнах НАТО – в Польщі. Постраждала Молдова. Потрібно більше засобів, щоб захиститися”, – зазначив речник командування Повітряних сил ЗСУ.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini