13 Травня, 2022, 15:41

росія вбила 226 українських дітей, постраждало понад 420 – Офіс Президента

Таку статистику під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила радниця – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

Вона розповіла, що на початку повномасштабної агресії в Україні запрацювала ініціативна група, яка потім стала повноцінним Координаційним штабом з питань захисту прав дітей при Уряді. Саме в рамках цього штабу, акумулюється статистика від різних міністерств.

«На сьогоднішній день росія вбила 226 українських дітей, постраждало понад 420. Це ті дітки, які отримали поранення. Станом на 11 травня, 218 дітей продовжують лікування в закладах охорони здоров’я. Найбільше таких дітей віком від 7 до 14 років. 93% дітей, які зверталися за допомогою, отримали мінно-вибухові травми. 14 дітей втратили кінцівки, верхні або нижні. До органів Нацполіції надійшло 1112 звернень про зникнення дітей. На сьогодні у розшуку залишається 90 дітей. Серед тих, кого знайшли – двох знайшли мертвими», – сказала Дар’я Герасимчук.

Уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації додала, що наразі 264 заклади, в яких на цілодобовому перебуванні знаходились діти, здійснили часткову або повну евакуацію: «З них 83 заклади залишилися в Україні, 181 заклад перемістився за кордон. Але всі цифри змінюються майже щодня. Евакуація продовжується. Складніше здійснювати евакуацію дітей, які мають певні захворювання».


За останніми даними Міносвіти, 1721 заклади освіти пошкоджено, 129 – повністю зруйновано.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini