Ігор Семиволос, виконавчий директор центру близькосхідних досліджень, Медіацентр Україна-Укрінформ
Ігор Семиволос, виконавчий директор центру близькосхідних досліджень, Медіацентр Україна-Укрінформ
1 Лютого, 2023, 14:55

росія та Іран домовилися щодо БПЛА ще у 2021; йшлося і про ракети, але факту передачі великої кількості немає — Центр близькосхідних досліджень

росія та Іран домовилися про постачання БПЛА ще у грудні 2021-го, але фіналізували це питання вже під час повномасштабної війни в Україні. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив виконавчий директор центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

«Фінальні рішення були прийняті під час візиту путіна до тегерану в липні 2022 року. Тоді ж мова йшла і про ракети середньої дальності, балістичні ракети. Але слід сказати, що Іран не до кінця довіряє росії, а росія Ірану. Їх відносини відбуваються за принципом „хто перший кого здасть“. В рамках цієї недовіри існує дискусія щодо того, хто перший має що постачати, і остаточне рішення відкладають», — зазначив експерт.

Як пояснив Семиволос, продаж ракет Іраном третій стороні порушує резолюцію Ради Безпеки ООН від 2015 року, яка забороняє участь країни в операціях купівлі-продажу зброї.

«Я чув інформацію про те, що росіянам передали якусь кількість ракет, але не передали платформи для запуску. Підтвердити або спростувати це вкрай важко. Разом з тим очевидно, що остаточного рішення і факту передачі великої кількості ракет немає. Зазначу, що до кінця 2023 року будь-яка передача ракет, продаж ракет третій стороні з боку Ірану є грубим порушенням резолюції 2015 року. Без цих платформ, судячи з усього, запуск цих ракет неможливий», — додав експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini