Катерина Павліченко, заступниця міністра внутрішніх справ України Медіацентр Україна - Укрінформ, 29 липня
29 Липня, 2022, 14:08

росія примусово депортувала 5 600 дітей – МВС

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко. 

«На сьогодні сотні тисяч українців насильницько депортовані до країни-агресора. Відповідно до даних Національного бюро, вже ідентифіковано понад 5 600 дітей, які були примусово вивезено до росії. Реальна кількість більша. І сьогодні напрацьовується механізм повернення цих дітей», – сказала вона. 

У травні на базі Європолу запрацювала група Ukrainian Task Force, діяльність якої спрямована на захист тимчасово переміщених осіб до Європи, а також до країн-агресорів – росії та білорусі.  Лідером групи є Австрія, до її складу увійшли правоохоронці Німеччини, Чехії, Словаччини, Угорщини, Молдови, Польщі, Румунії та України.

«Саме сьогодні відбувається чергова зустріч представників оперативної групи, до якої, окрім України, також запрошено правоохоронців Латвії, Естонії та Фінляндії. Одне з питань, яке розглядає ця група – ідентифікація громадян, які стали жертвами примусової депортації», – наголосила заступниця міністра. 

Катерина Павліченко додала, що з початку повномасштабного вторгнення поліцією виявлено 12 кримінальних правопорушень, передбачених ст. 149 КК України Торгівля людьми, з них  3 – торгівля дітьми.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini