Ігор Семиволос, виконавчий директор центру близькосхідних досліджень, Медіацентр Україна-Укрінформ
Ігор Семиволос, виконавчий директор центру близькосхідних досліджень, Медіацентр Україна-Укрінформ
1 Лютого, 2023, 15:05

росія намагалася втримати Ізраїль від активної підтримки України, нагадуючи про ризики від Ірану та обіцяючи безпеку — Центр близькосхідних досліджень

«росіяни намагалися втримати Ізраїль від активної підтримки України. Для цього їм потрібно було постійно нагадувати Ізраїлю про їхні можливості в Сирії і можливості іранських проксі, які при певних обставинах можуть нанести удар по Ізраїлю. Ізраїльтяни так і казали: „Ми не можемо поводитися вільно, оскільки поруч ходить російський ведмідь“.

З іншого боку росія переконувала Ізраїль, що вона в будь-який момент може забезпечити безпеку Ізраїлю і не дасть можливість Ірану вдарити по ізраїльській території», — повідомив Семиволос.

Експерт висловив думку щодо того, чи допомагає відносинам України та Ізраїлю поглиблення взаємодії між Іраном і росією.

«Поки що ні. Ізраїль виносить це за дужки. Він намагається вирішувати питання з Іраном через росію. Досі я не побачив жодних ознак зміни їхньої політики. Цілком можливо, що візит нового міністра закордонних справ Ізраїля Елі Коєна до України змінить цю ситуацію або принаймні ми почуємо якісь нові ідеї. Поки що за весь цей час, з минулої каденції Бібі Нетаньягу як прем’єра, і Беннетта, і Лапіда, і зараз знову Нетаньягу, ми не побачили і не почули нових ідей», — додав експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini