24 Січня, 2023, 13:27

росія мобілізовує в Криму чоловіків з Донецької та Луганської областей: їх викрадають та використовують як живий щит — Кримська правозахисна група

російська федерація вчиняє воєнний злочин, мобілізовуючи громадян України з окупованих територій, фактично, викрадаючи їх та використовуючи як живий щит. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

«У вересні за указом путіна було розпочато так звану часткову мобілізацію, тоді дуже швидко вона начебто закінчилася. Але ці всі пункти, комісії так і продовжили працювати. Ми бачимо по певним тенденціям, що знову хвиля мобілізації може розпочатися у лютому або березні. Це не відміняє того, що проходять призовні кампанії двічі на рік. І окремо росія з 2022 року почала проводити мобілізацію. Мобілізація наших громадян з окупованих територій — це воєнний злочин рф. Додам навіть більше, це по суті — викрадення людей, особливо, якщо це Донецька і Луганська область. Чоловіків просто викрадали. Те, як використовують мобілізованих, особливо з Донецької та Луганської області — це окремий злочин. Вони йдуть як живий щит. Їх виставляють попереду російської армії, по суті, щоб вони просто були вбиті і таким чином захистили життя російських військових», — повідомила Скрипник.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini