Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ірина Філатова, африканістка, докторка історичних наук, заслужений професор Університету КваЗулу-Натал, Південно-Африканська Республіка
21 Червня, 2023, 15:41

“Росія буде поставляти зерно до Африки – в рамках “зернової угоди” чи напряму”, – експертка

Для Кремля потрібна дипломатична підтримка африканських країн. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловила Ірина Філатова, африканістка, докторка історичних наук, заслужений професор Університету КваЗулу-Натал, Південно-Африканська Республіка.

“Мені здається, що росія продовжуватиме поставляти зерно. Чи через угоду, чи напряму. Росії надзвичайно потрібна Африка, вона хоче показати світу, що вона користується підтримкою цих країн”, – зазначила Ірина Філатова.

Вона нагадала, що під час останнього візиту до країн Африки міністр іноземних справ російської федерації сергій лавров пообіцяв країнам Африки “певні подарунки, зокрема, безплатне постачання зерна”.

На думку Ірини Філатової, “росія зацікавлена в збереженні іміджу великого друга Африки”.

“Проблема в тому, що багато африканських країн пам’ятають колоніальне минуле. Вони відчувають, що росія їх підтримувала під час боротьби за незалежності, і тому їм близькі проросійські наративи щодо “неоколоніальних війн”, – підкреслила експертка. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini