Олександр Мережко, голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Медіацентр Україна
Олександр Мережко, голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Медіацентр Україна
17 Жовтня, 2022, 12:35

Російські спецслужби можуть використовувати безвізовий режим України з білоруссю у своїх інтересах — Олександр Мережко

Україні потрібно впроваджувати візовий режим із білоруссю, оскільки це питання національної безпеки. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна висловив голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.  

«Нам необхідно захистити себе, свою безпеку від зловживання безвізовим режимом білоруською владою. Причому ми всі розуміємо, що зараз білоруська влада знаходиться під значним контролем з боку держави-агресора, з боку росії. Тобто російські спецслужби можуть використовувати безвізовий режим в своїх інтересах. І нам з цим треба рахуватися. І на мою думку, все-таки впроваджувати візовий режим», — пояснив  Олександр Мережко.

Окрім цього, за словами Мережка, іноді буває не лише складно встановити дипломатичні відносини, а й вийти з них. Але, на його думку, питання про розірвання дипвідносин із білоруссю треба вирішувати.


 «Якщо, наприклад, ми припиняємо дипломатичні відносини, це зовсім не означає, знову таки з точки зору міжнародного дипломатичного права, що перестають існувати консульські відносини. Тобто можуть існувати консульські відносини в рамках яких ми можемо захищати права і інтереси наших громадян, які знаходяться на території білорусі. Тобто міжнародне право має певний інструментарій, який дозволяє нам захистити права наших громадян і над цим треба  також думати. Як, в якій формі і коли зробити це», — додав Мережко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini