24 Травня, 2022, 16:13

Російські окупанти зруйнували 300 штучних споруд та 24 тисячі кілометрів доріг – «Укравтодор»

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Андрій Івко, перший заступник голови «Укравтодору».

«З початку війни в Україні було зруйновано 300 штучних споруд – мости, шляхопроводи, тощо. Але, коли почалося звільнення окупованих територій, «Укравтодор» розпочав відновлення цієї інфраструктури. Наразі відновлено 36 штучних споруд. Це мости Києва, Харкова, Ірпеня та Бучі. Поки що вони тимчасові, попереду будівництво капітальних. Наразі на трасі Київ – Чоп у місті Стоянка вже закінчується відновлення руху для великовагового транспорту, до кінця місяця запрацює лівий проїзд. Але легкові авто вже пересуваються без проблем», – сказав він.

Також 24 тисячі кілометрів доріг зруйновано. Наразі відновлено 760 кілометрів доріг – це дороги і вулиці державного і комунального значення.

Перший заступник голови «Укравтодору» зазначив, що у відбудові доріг активну участь беруть міжнародні партнери. 12-13 травня у Будапешті пройшла зустріч з представниками асоціації міжнародних дорожніх організацій.

Очікується, що в найближчому майбутньому Україна стане членом цієї Асоціації: «Ми очікуємо на надходження цільової допомоги від міжнародних партнерів».

За словами Андрія Івко дорожні роботи ведуться на лише у Київській, але й в усіх областях, де були окупанти: «Наразі ведуться роботи поблизу Чернігова – вже зроблені дві тимчасові споруди та відкритий шлях до міста. Також роботи йдуть поблизу Харкова».
Крім того, Державне агентство автомобільних доріг України оголосило перший благодійний онлайн-аукціон на «Prozorro.Продажі»: лотом стане дорожній знак для окупантів, який вказує їм напрямок, куди їм необхідно йти.

«Укравтодор»дав вказівку в областях демонтувати або замальовувати знаки із назвами населених пунктів. Натомість створили універсальний покажчик для окупантів, який у деяких областях дорожники та комунальники навіть встановили. Виставлений на аукціон дорожній знак – із Сумської області. На ньому, на жаль, є сліди від куль», – сказав Андрій Івко.

Онлайн-аукціон відбудеться 2 червня. Участь можна взяти з будь-якої точки світу, для цього потрібно зареєструватися до 18:00 1 червня. Усі зареєстровані учасники отримають посилання на участь в аукціоні в день його проведення.

Стартова ціна за лот – 50 тис. грн або $1,5 тис. Всі кошти підуть на потреби ЗСУ.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini