Представники ФАО та ВПП, Медіацентр Україна - Укрінформ, 29 липня
29 Липня, 2022, 12:31

Російські окупанти не дають привозити гуманітарну допомогу на окуповані території України – ООН

ООН привертає увагу світової спільноти до ситуації, що погіршується на великих частинах країни, зокрема на сході та півдні, а також до тих проблем, з якими стикаються гуманітарні організації стосовно підтримки постраждалого населення. Представники ФАО та ВПП, під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ проінформували щодо впливу, який має війна на виробництво продуктів харчування, зокрема про те, як нещодавні обстріли, що зруйнували велику кількість ферм, можуть вплинути на продовольчу безпеку в країні.

Савіано Абреу, представник Управління ООН з координації гуманітарної діяльності заявив, що станом на сьогодні понад 11 мільйонів українців отримали допомогу від міжнародної організації.  

«Ми свідомі того, що цього не достатньо. Зараз велика кількість українців проживає під окупацією росії. ООН та інші міжнародні організації не змогли доставити необхідні гуманітарні вантажі», – сказав він. 

Лише цього тижня російські окупанти не дали доставити ООН гуманітарну допомогу на окуповані території. Тому, майже 50 тон гуманітарки, довелося відвести у населені пункти, де люди проживають під постійними обстрілами і також потребують допомоги.

Своєю чергою Вікторія Михальчук, представниця Продовольчої та сільськогосподарської організації повідомила, що  збитки, завдані сільськогосподарському сектору становлять від 4 до 6 мільярдів доларів. Включаючи,  шкоду інфраструктурі. 

«Цього сезону, за оцінками ФАУ Україна розраховує зібрати до 51 мільйона тон зернових. Однак, лише частина сховищ є доступними. З них 35% залишаються наповненими зерновими культурами та олією, які очікують на експорт», – сказала вона. 

Щоб подолати цю кризу, ФАУ розробило концепцію зберігання врожаю. Вже цього тижня буде оголошено тендер на придбання тимчасових зерносховищ. Фермери із 20 областей України зможуть отримати необхідне тимчасове обладнання для зберігання зерна.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini