Фото Медіацентр Україна — Одеса: Інна Філімонова, (мама Дениса Соломка, "Слов'янськ"), Ірина Католіченко (мама Володимира Католіченка, "Слов'янськ") Тетяна Шерішоріна (мама Микити Шерішоріна, "Слов'янськ"), Тетяна Тукмачова, (мати Сергія Тукмачова, "Станіслав") Юлія Різник, (сестра Івана Калапищука, "Слов'янськ") Алеся Ауліна (дружина Даміра Ауліна, командира катера "Слов'янськ"), Юлія Шваба (мама Ярослава Танасійчука, "Слов'янськ") Інна Сухорукова (мама Олександра Сухорукова, "Станіслав") Тетяна Толкачова (мама Дмитра Толкачова, "Слов'янськ"), Альона Ситник (мама Анатолія Ситника, "Слов'янськ")
29 Листопада, 2022, 11:58

Родичі зниклих безвісти українських моряків просять міжнародні організації натиснути на країну-агресора 

Це потрібно для надання щонайменш 16 військовим морякам катерів “Слов’янськ” та “Станіслав” статусу військовополонених. Таку заяву близькі українських захисників зробили під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса.

«3 березня катер “Слов’янськ” вийшов на бойове завдання, був підбитий ракетою та затонув. 8 людей вдалося спасти, 11 зникли безвісти. Ми збирали інформацію, шукали наших дітей і практично на 100% впевнені, що вони живі та перебувають у полоні. Але ми не можемо добитися для дітей статусу військовополонених», — зазначила Тетяна Шерішоріна, мати Микити Шерішоріна, наймолодшого члена екіпажу обох катерів. Напередодні бою йому виповнилося 19 років.

Як додала Алеся Ауліна, дружина командира катера “Слов’янськ”, родичі намагаються своїми силами достукатися до міжнародних організацій, які можуть вплинути на країну-агресора, щоб та визнала моряків військовополоненими. 

Тетяна Толкачова, дружина члена екіпажу катера “Станіслав” розповіла, що катер затонув під час операції по звільненню острова Зміїний 7 травня. Тоді 5 членів екіпажу зникли безвісти. «Наших дітей ховають на військовому об’єкті та не визнають наших дітей як військовополонених, вони якийсь зиск з цього мають», — розповіла жінка.  

«Інна Сухорукова, мати Олександра Сухорукова, члена екіпажу катера “Станіслав” додала: «Наше прохання – щоб нас почули всі міжнародні організації, ООН, Організація Червоного Хреста. Всі, хто можуть натиснути на агресора, щоб він визнав наших родичів військовополоненими. Україна робить для цього все можливо, але не має такого впливу, як міжнародні структури. Прошу, допоможіть нам».

Родичі моряків екіпажів катерів  “Станіслав” та “Слов’янськ”):

Алеся Ауліна (дружина Дамира Ауліна,  командира катера “Слов’янськ”)

Ірина Католіченко (мама Володимира Католіченка, “Слов’янськ”)

Юлія Різник, (сестра Івана Калапищука, “Слов’янськ”)

Інна Сухорукова (мама Олександра Сухорукова, “Станіслав”)

Альона Ситник (мама Анатолія Ситника, “Слов’янськ”)

Тетяна Толкачова (мама Дмитра Толкачова, “Слов’янськ”)

Тетяна Тукмачова, (мати Сергія Тукмачова, “Станіслав”)

Юлія Шваба (мама Ярослава Танасійчука, “Слов’янськ”) 

Тетяна Шерішоріна (мама Микити Шерішоріна, “Слов’янськ”)

Інна Філімонова, (мама Дениса Соломка, “Слов’янськ”)

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini