14 Липня, 2023, 13:33

Робота вибухотехніків та програми допомоги людям – Юрій Соболевський про ліквідацію наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС

На Херсонщині продовжується ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС, який вчинили окупанти на початку червня. Наразі більшість території вже обстежена вибухотехніками, реалізуються програми для допомоги людям.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«В першу чергу, можна сказати, що вже фактично зроблено, – це обстеження більшості території вибухотехніками, тому що вода, на жаль, могла залишити вибухонебезпечні предмети. На щастя, їх відносно невелика кількість, але кілька десятків все ж таки було виявлено та знищено без шкоди для людей», – зазначив він.

За словами Юрія Соболевського, в рамках ліквідації наслідків реалізуються програми допомоги людям як з державного, обласного, так і з місцевих бюджетів і від міжнародних організацій. Попередньо вже відомо про більш як тисячу заявок на різного рівня допомогу, утім наразі їхня кількість може бути значно більшою. 

«Військова адміністрація працює максимально для того, щоб якнайшвидше запустити, щоб повноцінно працювала БТІ, щоб люди могли отримувати довідки, коли в них є в цьому необхідність, по програмі єВідновлення. Я сподіваюся, що найближчими днями вони будуть вже належним чином виконувати свою роботу», – зазначив Юрій Соболевський.

Нагадаємо, що заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський повідомляв про те, що на тимчасово окупованих територіях Херсонщини спостерігається ускладнення гуманітарної ситуації, погіршення стану надання медичних послуг, ворог продовжує чинити тиск на людей.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini