Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна
26 Жовтня, 2022, 13:13

Робота над графіками вимкнення електроенергії завершиться до кінця тижня. Мають бути чесними та ефективними — директор Центру досліджень енергетики

Робота над графіками планового вимкнення електроенергії українським споживачам триватиме ще декілька днів. Наразі фахівці працюють над тим, щоб зробити графіки ефективними та чесними. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Робота йде, думаю, буде завершена не пізніше, ніж до кінця цього тижня, можливо, до початку наступного. І я вірю, що відключення стануть справедливими, не буде таких речей, коли одним не щастить, а іншим геть щастить», — розповів Олександр Харченко.

За його словами, обсяги вимкнень електроенергії залежатимуть від того, наскільки самим українським споживачам вдасться зменшити використання електроенергії, особливо у пікові години. Повністю відмовитися від вимкнень наразі навряд чи вдасться. 

«Треба розуміти, що відключення — вимушена міра. До неї вдаються тоді, коли споживачі споживають забагато. Не зекономили, і мережа не витримує. На жаль, це залишиться. Часом такі ситуації можуть бути наслідком атак. Коли дрони чи ракети прилітають в конкретні об’єкти, які пошкоджуються чи руйнуються, і відключають певних споживачів, які приєднані до цього об’єкту. Немає чарівної палички. Кілька годин однаково потрібно, щоб перемкнути споживачів на резервні канали, застосувати резервні схеми», — пояснив директор Центру досліджень енергетики.

Нагадаємо, 10 жовтня росія розпочала інтенсивні атаки на об’єкти української енергетичної інфраструктури із застосованням ракет та дронів-камікадзе. Як наслідок, у низці областей запровадили так звані «віялові» вимкнення електроенергії. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini