Гюндуз Мамедов, експерт з національного та міжнародного кримінального права, кандидат юридичних наук, заступник Генпрокурора України у 2019-2021 роках
Гюндуз Мамедов, експерт з національного та міжнародного кримінального права, кандидат юридичних наук, заступник Генпрокурора України у 2019-2021 роках, Медіацентр Україна-Укрінформ
18 Листопада, 2022, 16:06

Рішення суду у справі про збитий рейс МН17 є проміжним, слідство має продовжити роботу – заступник Генпрокурора України у 2019-2021 роках Гюндуз Мамедов

17 липня 2014 року збройними силами рф було знищено цивільний пасажирський “боїнг” Малазійських авіаліній, в результаті чого загинуло 298 осіб. 17 листопада 2022 року суд у Нідерландах визнав винними та призначив до довічного ув’язнення трьох осіб, а також призначив компенсацію на суму понад 16 млн євро родичам загиблих. Свою оцінку цьому рішенню під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ надав Гюндуз Мамедов, експерт з національного та міжнародного кримінального права, кандидат юридичних наук, заступник Генпрокурора України у 2019-2021 роках.

“На це довго чекали не лише в Україні, а й у світі. Завдяки роботі міжнародної слідчої групи, куди входили слідчі Служби безпеки України, Національної поліції та Офісу Генеральної прокуратури ще у 2019 році було оголошено про чотирьох підозрюваних осіб, які були причетні до організації переміщення ракетно-зенітного комплексу БУК з території рф в Україну. Ціль була спрямована на збиття військового українського борту, проте збили малайзійський борт, внаслідок чого загинули мирні громадяни різних країн”, – пояснив Мамедов.

Експерт висловив думку, що рішення суду від 17 листопада є проміжним, а міжнародній слідчій групі треба продовжувати працювати. 

“Командний ланцюг, який є причетним до переміщення БУК-а на територію України та екіпаж якого відкривав вогонь, не встановлено, щодо них має інтенсивно проводитися розслідування. Рішення щодо комплексів такого рівня завжди приймалося керівництвом будь-якої країни, адже це серйозна зброя. Не виключаю, що при ухваленні рішення були задіяні президент рф, міністр оборони. А оскільки ці особи підлягають імунітету, матеріали, які знаходяться в розпорядженні слідчої групи, можна було б передати до міжнародного кримінального суду, де немає обмежень в імунітеті, для притягнення високопоставлених осіб рф до відповідальності за збиття “боїнгу””, – додав експерт.

Принцип невідворотності покарання стосовно осіб, яких суд визнав винними у збитті рейсу МН17, буде реалізовано рано чи пізно, висловив упевненість Мамедов. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini