20 Липня, 2023, 15:58

Ріпак і соя замість кукурудзи та пшениці. Фермери Львівщини збільшили площі під технічні культури через труднощі з експортом зерна

Про це  розповіла на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. За її словами, львівські аграрії вирощують продукцію, яка має запити на внутрішній та зовнішній ринки.  Зокрема збільшують посівні площі під гречку та овочі.

“Порівняно з минулим роком, ми зафіксували у 2,5 раза  збільшення площ посіву під гречку, сою і ріпак. Також сільськогоспвиробники додають до посівних площ принципово нові для них овочеві культури. Наприклад, більше сіють моркви і цибулі, які не характерні для Львівщини”, – зазначила Тетяна Гетьман, директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Разом з тим Львівський АПК намагається підтримати дрібних сільгоспвиробників у межах державних грантових програм.

“Львівщина є регіоном рекордсменом за обсягами фінансування регіонального агропромислового комплексу. Ми виділили на підтримку дрібних сільгоспвиробників майже 34 млн гривень. Ці гроші призначені на відшкодування фермерам вартості насіння і компенсації за приріст великої рогатої худоби. Цим скористалося вже 37 суб’єктів господарювання. Також в області діє державна програма “Є.Робота”, у рамках якої 11 львівських підприємств отримали майже 8 мільйонів гривень допомоги на придбання обладнання і переробку сировини”, – зазначила Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini