80% українців заявили, що на «референдум» не підуть і свого майбутнього з росією не бачать
Презентація опитування мешканців територій України, підконтрольних військам росії, Медіацентр Україна-Укрінформ, 15 серпня
15 Серпня, 2022, 13:29

Результати соцопитування на ТОТ: 80% українців заявили, що на «референдум» не підуть і свого майбутнього з росією не бачать

Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провела компанія «Актив груп». Результати презентували сьогодні, 15 серпня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Дмитро Громаков, керівник Міжнародного центру протидії російській агресії сказав, що росіяни змінили вже декілька дат проведення «референдуму» і взагалі ця тема відходить на другий план в їхньому порядку денному.

Андрій Єременко, директор компанії «Актив груп» наголосив, що дослідження та опитування на окупованих територіях – цікавий виклик. Дослідники, для збору інформації, використовували дзвінки та анкети, які розповсюджували серед громадян на окупованих територіях. Опитування проводили переважно на півдні держави.

«Всього зібрали 600 валідних відповідей. Люди зізнаються, що найбільшими емоціями на окупованих територіях – страх, огида, ненависть, безпорадність. Однак, є такі люди, що відчувають і радість від окупації – це лише 8%»,- сказав він.

Переважна більшість громадян відвідували або підтримували мітинги проти окупації. За результатами опитування, майже всі громадяни втратили роботу.

«60% опитаних заявили, що їхня область має бути невіддільною частиною України, 6,8% – підтримують лишатися в Україні за умовою федералізації, 6% підтримують приєднання до росії. Важливо наголосити, що під ас опитування ми заявляли, що ми російська компанія», – наголосив Андрій Єременко.

За словами аналітиків, навіть ті громадяни, які підтримують росію заявляють, що у разі отримання повного контролю росією, їхній добробут та безпека погіршиться: «81% опитаних заявили, на референдум не підуть і 9% не визначились».

Крім того, всі опитані розповідали про пограбування окупантами, про звірства росіян на окупованих територіях, а також повідомили, що росіяни прикриваються мирним населенням, коли їх треба перевезти своїх військових.

Валентина Бикова, керівниця аналітичних проектів Міжнародного центру протидії російській агресії сказала, що окупанти все одно будуть створювати ілюзію волевиявлення на захоплених територіях.

«Окупанти не очікують, що «референдум» пройде легко. На окупованих територіях та в росії працює багато політтехнологів над цим питанням. За нашими даними, залучаються кадри, які спеціалізуються на брудних політтехнологіях – висновок один – росія розуміє, що українці проти «волевиявлення», тому долучають потужний ресурс», – заявила керівниця аналітичних проектів.

Вона додала, що кампанія по проведенню «референдуму» проходить під гаслом «Вместе с россией». Тобто, не йде мова про те, що населення визначає свою подальшу долю, йде лише програмування – що з бажанням або без, але українці будуть у складі росії.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini