1 Липня, 2022, 13:36

Результати саміту НАТО: українські експерти назвали ключові моменти за результатами зустрічі Альянсу

Сьогодні, 1 липня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ відбулась експертна зустрі з журналістами за результатами Саміту НАТО. 

Зі ЗМІ спілкувалися Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського інституту майбутнього; Олександр Хара, експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій, дипломат, радник Міністра оборони України (2020); Олексій Павлючик, експерт з питань оборонного планування Центру оборонних стратегій.

Олексій Павлючик наголосив, що саміт НАТО  – цього тижня історична подія. Для України вона має вагоме значенням. «Те, що стосується росії та її статусу, все оформлено. Результати Саміту дають підстави всім державам-учасницям НАТО дають підстави привести всі свої документи стратегічного планування у належний вигляд. Зараз Альянс вже знаходиться в стадії збільшення стримування агресора. Він збільшує кількість військ на східних рубежах, та і в інших частинах світу, де росія може себе проявити як агресор», – сказав він. 

Олександр Хара зазначив, що вже можна сказати, що росія і її режим програв стратегічно. НАТО має ціль. 

«Україна для росії втрачена назавжди, кремль програв Арктику, Балтійське море стає НАТівським озером, країни східного флангу змінили свій статус. Альянс набирає нову вагу і вона буде грати ще більш вагому роль, зараз маю на увазі Китай», – наголосив Олександр Хара .  

 Олексій Мельник   розповів, що ще один важливий момент  – це те, що розробці такого документу передує тривалий період підготовки. Українські експерти також долучилися до цієї розробки стратегічної концепції Альянсу. Важливим лишається момент, на скільки це знайде відображення у національних документах. 

Вадим Денисенко сказав, що усвідомлення того, що росія – ворог прийшло у всю колективну політику Заходу. Для України це відкриває великі перспективи. Це прискорить час для вирішення найбільш важливих моментів: «Більшість політиків Заходу усвідомили, що несе за собою росія». 

Нагадаємо, вчора у Мадриді завершився саміт НАТО. Головним підсумком саміту стало ухвалення нової стратегічної концепції альянсу – своєрідної конституції, що описує його цілі, завдання та сенс існування. Нова редакція стратегії повертає НАТО до реальності – Єнс Столтенберг назвав її “програмою НАТО для майбутнього – небезпечнішого та конкурентнішого світу”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini