22 Квітня, 2022, 17:37

Режими економічної діяльності та роботи місцевого самоврядування в регіонах, наближених до фронту, будуть переглянуті, – Корнієнко

Верховна Рада України найближчим часом буде переглядати режими економічного функціонування та здійснення повноважень органів місцевого самоврядування територій, виходячи з того, заходяться вони на лінії фронту, наближені до нього або перебувають у глибокому тилу.

Про це на брифінгу в Медіацентрі «Україна» (Київ) повідомив перший віце-спікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

«У профільному комітеті Верховної Ради та Мінрегіоні готується законопроект про визначення типів територій в залежності від того, знаходяться вони на лінії фронту, наближені до нього або у перебувають глибокому тилу. Ми не можемо застосовувати однакові підходи до територій, які перебувають у настільки різних обставинах. Мова йде про економічні, логістичні, демографічні обставини, як повинні ці території забезпечуватись, я там повинні платити податки», – сказав Корнієнко.

Крім того за словами першого віце-спікера, у Верховній Раді буде розглядатись питання про забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування у населених пунктах, що перебувають на лінії фронту, або наближені до нього, а також там, де значну частину депутатів становлять представники заборонених проросійських партій.

«Місцевих депутатів можна відкликати у разі, якщо партія, від якої вони обрані, припинила існування, але є місцеві ради, їх близько 40, які стануть неповноважними, якщо цих депутатів відкликати. Ведеться дискусія, чи відкликати їх, адже в такому випадку доведеться знижувати пороги кворуму. Багато хто з цих депутатів вже поміняли прапори, перейменувались у якісь групи. Можливо, у прифронтових громадах доведеться на якомусь етапі відмовитись від місцевого самоврядування, хоча воно передбачене і гарантується Конституцією, адже є території, де здійснювати місцеве самоврядування просто неможливо. Там доведеться створювати пряме військове управління, потім військово-цивільне, і тоді питання цих [заборонених] партій буде вирішене», – сказав Корнієнко.

Крім того, у ВРУ вже готовий законопроєкт, який дозволить врегулювати питання судового оскарження  рішення про заборону проросійських партій, яке раніше ухвалила РНБО.  Раніше такі позови мав розглядати Окружний адміністративний суд міста Києва, але депутати пропонуватимуть передати ці повноваження до Адміністративного касаційного суду в місті Львів.

«Народна люстрація на найближчих виборах розставить все по місцях, краще ніж народ ніхто люстрацію провести не може», – сказав Корнієнко, коментуючи питання щодо діяльності депутатів від проросійських партій.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm