Олег Коріков, В.о Голови – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України
Олег Коріков, В.о Голови – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України, Медіацентрі Україна
12 Вересня, 2022, 14:53

Рекомендації МАГАТЕ щодо Запорізької АЕС наразі неможливо виконати, адже всі вони спершу потребують деокупації станції — в. о. Головного інспектора з ядерної безпеки

Рекомендації МАГАТЕ щодо Запорізької атомної електростанції, які організація оприлюднила у власному звіті, наразі виконати неможливо. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив виконувач обов’язків Голови – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки Олег Коріков.

«Рекомендації ми підтримуємо, адже вони можуть привести нас до відновлення радіаційної та ядерної безпеки. Але, на жаль, всі вони можуть бути виконані лише після демілітаризації, деокупації та повернення станції під контроль України», — розповів Олег Коріков.

Тож, за його словами, візит МАГАТЕ на ЗАЕС, з одного боку, засвідчив, що на станції перебувають російські загарбники. З іншого боку, ситуація на об’єкті так і залишилася дуже складною.
Нагадаємо, У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) опублікували звіт за підсумками свого візиту на Запорізьку атомну електростанцію, який відбувся 1 вересня. Документ включає подробиці про роботу МАГАТЕ в Україні від 28 квітня до 5 вересня. Основна і найбільш об’ємна його частина присвячена ситуації на Запорізькій атомній станції. МАГАТЕ вказує, що з початку захоплення станції росіянами були суттєво порушені всі 7 основ ядерної безпеки: порушена фізична цілісність, порушена працездатність систем безпеки, складні умови для персоналу, пошкодження сторонніх джерел живлення, ускладнення ланцюгів постачання, проблеми з працездатністю планового радіаційного моніторингу та аварійних заходів на майданчику, проблеми з підтримкою.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini