18 Серпня, 2022, 18:48

Редколегія. Офлайн: Медіацентр Україна та Unit.city організували зустріч українських медійників

Про майбутнє медіаринку України та особливості роботи медіа в умовах війни говорили учасники заходу “Редколегія. Офлайн”. Зустріч медійників відбулась 18 серпня у приміщенні інноваційного парку Unit.city. Організатор заходу – Медіацентр Україна.  

Серед спікерів заходу: 

  • Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України
  • Михайло Подоляк, радник голови Офісу Президента 
  • Андрій Куликов, Громадське радіо
  • Борис Давиденко, Forbes
  • Вадим Денисенко, Інститут майбутнього 
  • Вадим Карп’як, ICTV
  • Юлія Макгаффі, nv.ua.

Пропонуємо цікаві тези учасників дискусії:

Вадим Карп’як, ICTV

Про те, як поєднувати в собі громадянина і журналіста:

“Тут немає що поєднувати. Таке питання передбачає що є громадянин, а є журналіст. А журналіст – це просто допитливий громадянин, який розібрався в чомусь і хоче розповісти іншим. Тому для мене немає проблеми поєднання своєї громадянськості і журналістики. Мені дуже подобається визначення нашої професії, яке дав наш колега Павло Казарін, що журналіст пояснює країні саму себе. Це і є громадянська позиція, бо журналіст не існує у відриві від своїх читачів і глядачів”.

Юлія Макгаффі, nv.ua 

Про те, як змінились онлайн-медіа після початку повномасштабної війни: 

“До 24 лютого ми не знали про свої можливості і про те скільки ми можемо працювати. І ми не знали з точки зору бізнесу наскільки ми можемо бути гнучкими і все оптимізувати. Небагато людей довелось скоротити, а всіх інших ми перенаправили туди де це приносить гроші. Наші інвестори з початку війни понесли дуже великі збитки і ми тепер самі на себе заробляємо”.

Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України

Про те вплив повномасштабного вторгнення росії на медіаринок України та прогнози розвитку ринку після війни:  

“Це фактично повна зміна медіаландшафту в Україні. Так, можна говорити про те, що існували олігархічні ЗМІ, які надавали можливості розвиватися телевізійному ринку, в першу чергу і що каналів було забагато. Це негативна сторона медалі. Позитивна сторона медалі полягає в тому, що за цей час було створено величезну кількість дуже якісного контенту. Без перебільшення український телевізійний ринок за якістю був на голову вищий  від більшості східноєвропейських ринків, де існувало по два-три телеканали, один public broadcaster і два приватних телеканали… Коли я спитав нещодавно керівників деяких медіагруп, що ви думаєте робити після війни, вони сказали, що ми ще не думали. Я думаю, що в цьому є ознака страху перед тим, що зміни, які всіх чекають будуть надзвичайно суттєвими. Я не знаю скільки каналів залишиться, думаю меншість. Я думаю, що більшості треба звикати до того, що зарплати будуть вдвічі меншими…Навіть після завершення бойових дій і нашої перемоги мине щонайменше 3-4 роки, щоб ринок оговтався”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini