7 Червня, 2023, 20:01

Речник ДПСУ: Інформація щодо обмеження виїзду 17-річних юнаків за кордон – недостовірна 

Обмеження щодо виїзду за кордон під час дії воєнного стану стосуються винятково громадян України чоловічої статі у віці від 18 до 60 років. 17-річні юнаки, за наявності належних документів можуть перетинати кордон.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Щодо інформації, яка почала ширитися про обмеження  виїзду за кордон 17-річних юнаків, вкотре зазначу, що це – недостовірна інформація. Обмеження стосуються винятково громадян України чоловічої статі  у віці від 18 до 60 років. Тому, ще раз – 17-річні юнаки, за наявності належних паспортних документів, можуть перетинати кордон», – пояснив він.

Водночас речник ДПСУ підкреслив, що прикордонники чітко керуються законодавством, яке регламентує перетин державного кордону під час дії воєнного стану. Він зауважив, що є досить широкий перелік винятків, хто з чоловіків у віці від 18 до 60 років  може перетинати кордон. 

«Якщо громадянин не матиме підстав для перетину кордону, не відповідатиме цим умовам, то прикордонники таким особам відмовлятимуть у перетині кордону», – зазначив Андрій Демченко. 

Він також додав, що щоденно військовослужбовці на кордоні в пунктах пропуску відмовляють близько 150 особам, які, прибуваючи в пункти пропуску, планують перетнути кордон, але не відповідають умовам перетину кордону, тим виключенням, які прописані в Постанові Уряду № 57.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini