25 Жовтня, 2023, 16:06

“Речі на війні – це розходники”, — експерти проекту “Методичка волонтера”  пояснили, чому допомога фронту досі необхідна

На сайті проекту “Методичка волонтера” тільки надійні і перевірені  речі, пристрої і гаджети.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповіли експерти-волонтери проєкту “Методичка волонтера” Деніс Якуба і Станіслав Бородашкін.

“На початок існування проєкту в нас вже був майже рік волонтерських напрацювань, курси тактичної медицини, тому ми спокійно могли писати і знімати про всі матеріали, щоб пояснювати людям, наприклад, що на фронт не можна купляти звичайну автомобільну аптечку, як деякі мами купляли спочатку синам на фронт.  “Методичка волонтера”  пояснює всі особливості необхідних речей для військовослужбовців та значно скорочує час пояснення”, – зазначив експерт-волонтер Станіслав Бородашкін

Деніс Якуба поділився, що, звісно, можна знайти  той же тактичний одяг чи амуніцію дешевше, але сенс в тому, щоб у військових на фронті були якісні речі, які рятують життя, а не просто закуплені для “галочки”.

“Наш ресурс демонструє, що неможливо зекономити на житті. Наприклад, дешевий китайський турнікет за 4 чи 7 доларів можна передати тільки медикам-тренерам, які будуть навчати як їми користуватися. Але такий турнікет в зоні бойових дій не допоможе врятувати життя. Ну напишіть на них “для тренування”, не треба їх закупати і передавати українським захисникам на фронт”, – підкреслив Деніс Якуба.

Також волонтери зазначили, що безпосередньо в зоні бойових дій навіть якісна форма і пристрої можуть бути тільки розходниками: наприклад, часто пораненим просто парамедики під час поранення розрізають одяг, щоб зупинити кровотечу або після прильотів губиться аптечки чи пристрої, а буває що вся амуніція, тому допомога нашим захисникам необхідна як і раніше, в перші тижні повномасштабного вторгнення.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini