Mothers_of_POWs
Родичі військовополонених "Азову" у Медіацентрі Україна
23 Серпня, 2022, 15:25

«Реакції міжнародних організацій на наші звернення щодо звільнення військовослужбовців ми не отримали» — родичі полонених азовців

Родини полонених військовослужбовців із «Азовсталі» чекають на реакції міжнародних організацій та світових лідерів на їхні звернення по допомогу у звільненні бійців. Про таке під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявили матері військовополонених.  За їхніми словами, наразі єдиною реакцією на їхні заклики була заява Генерального Секретаря ООН Антоніу Гутерреша про створення місії для розслідування вбивства полонених в Оленівці на Донеччині. 

«Коли потрапили наші рідні в полон, ми почали звертатись у всі міжнародні організації, до наших дипломатів, до світових лідерів, для того щоб вони допомогли у звільненні наших військовослужбовців. На даний момент ми не отримали жодної реакції… Після їхньої зустрічі (Генсека ООН Антоніу Гутерреша, Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та Президента України Володимира Зеленського — ред.) була єдина опублікована заява пана Гутерреша, що працює місія, яка була організована для розслідування злочину який стався в Оленівці вже майже місяць тому. Нас цікавить не тільки розслідування злочину, важливо щоб була місія організована і по живим військовополоненим. Ми не знаємо в якому вони стані, де вони. Ми розуміємо, що зараз відбуваються слідчі дії по нашим рідним, ми знає, що їх катують», — розповіда Ірина, мати полоненого військовослужбовця полку «Азов».

Також рідні військовополонених закликають світову спільноту зупинити незаконний суд над полоненими, який може відбутись у Маріуполі у День Незалежності України 24 серпня. 

«Як можна судити офіційний підрозділ Національної Гвардії, за те, що вони обороняли свою державу, виконуючи наказ Головнокомандувача і статті Конституції. Абсурд відбувається, який може закінчити трагедією», — підсумувала Дана, мати полоненого військовослужбовця полку «Азов».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini