23 Травня, 2024, 14:20

Реабілітація військових: як покращити систему та яких заходів наразі варто вжити 

Протягом 2023-2024 років аналітичне видання Texty.org.ua досліджувало десятки різних реабілітаційних центрів – як державних, так приватних і суто волонтерських. За результатами такого дослідження була розроблена низка рекомендацій щодо покращення системи реабілітації військових в Україні.

Про це йшлося під час круглого столу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Валерія Павленко, журналістка Texty.org.ua, авторка циклу публікацій про успіхи та проблеми у реабілітації військових акцентувала на окремих кроках, яких варто вжити в питанні реабілітації військових.

Зокрема, вона вказала на важливість створення реабілітаційних відділень на базі цивільних установ та створення мережі партнерських центрів у громадах. Зокрема йдеться про те, щоб реабілітаційні центр, центри відновлення, волонтерські проєкти, які надають різні послуги, наприклад з соціальної інтеграції й ті, які надають роботу військовим, були відомі військовим та об’єднані в одну мережу.

Також вона вказала на важливість розширення фінансування. На цей пункт, зазначила вона, важливо звернути увагу директори, власники різноманітних реабілітаційних центрів та відділень, аби зробити свої простори більш доступними та комфортнішими.

Крім того, вона звернула увагу на такі важливі аспекти, як: затвердження єдиного алгоритму реабілітації; підготовку фахівців реабілітації у закладах вищої освіти; психологічне просвітництво військових та їхніх близьких; інтеграція військових у суспільство.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini