12 Червня, 2024, 15:48

Разом до рівності та перемоги: в Києві після дворічної перерви пройде Марш Рівності

16 червня у Києві відбудеться Марш Рівності. Востаннє він проходив у столиці ще у 2021 році. Цьогоріч його формат, відповідно до умов військового часу, буде дещо відмінним від попередніх. Головне гасло Маршу Рівності 2024 – разом до рівності та перемоги.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила голова правління ГО «КиївПрайд» Анна Шаригіна.

«Гасло цьогорічного Прайду – разом до рівності та перемоги. І це для нас є дуже важливим, тому що тут є меседж, що ЛГБТК-спільнота є частиною українського суспільства. І ми, так само як і різні люди, які не належать до спільноти, робимо наш вклад в перемогу зокрема. І одна з задач КиївПрайду – зробити видимим цей внесок і сказати, що ЛГБТК люди є, але можливо про них не знають, тому що вони бояться за своє життя та здоров’я визнаючи, що вони належать до спільноти. І дуже важливо робити внесок ЛГБТК-спільноти видимим. З іншого боку ми маємо потужну ЛГБТ військових, вони не всі відкриті, але ті, хто відкриті, так само вийдуть на марш», – зазначила Анна Шаригіна.

Вона акцентувала, на важливості того, щоб не тільки українське суспільство, а й міжнародна спільнота бачила, що є ЛГБТК-військові, щоб бачили, що ЛГБТК люди не є чимось відокремленим, що є ті ж самі цінності і українська спільнота та ЛГБТК-спільнота як частина цього суспільства в прагненні перемогти росію є єдиними.

Анна Шаригіна також зазначила, що одна з цілей маршу – зробити Україну додатково видимою на міжнародному рівні і вимагати захисту від росії.

Марш Рівності проходитиме на вулицях Києва неподалік від укриття, так я це рекомендується інструкціями. Маршрут повністю погоджено з поліцією, обговорено план заходу, зокрема, захід буде закритим, за попередньою реєстрацією, що є одним із заходів безпеки.

Запланована кількість учасників 500 людей, будуть як індивідуальні активістки та активістки, так і організовані колони, також буде велика присутність дипломатів, представників та представниць міжнародної спільноти

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini