9 Лютого, 2023, 20:05

Раніше ми говорили про десятилітні проблеми у культурній сфері, сьогодні порятунок колекцій та людей потребує миттєвих рішень — Штаб порятунку спадщини

Поточний рік приніс нові виклики у культурну сферу України. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів генеральний директор Музею Майдану, співзасновник Штабу порятунку спадщини (HERI) Ігор Пошивайло.

«Якщо у 2022 році культурна сфера, шокована брутальною атакою, оговтувалася, шукала відповіді та аналізувала ситуацію, і ми обговорювали ті анахронічні проблеми, які дісталися з попереднього періоду, — то уже в цьому році, зробивши висновки, набувши досвіду, озброївши музеї необхідними матеріалами, обладнанням, наша сфера стала стабільнішою і опірнішою до нових загроз”, – зазначив Пошивайло.

“З іншого боку, нова загроза цього року — та, що окуповані регіони потребують миттєвих, набагато швидших рішень щодо порятунку колекцій, людей, збереження культурної спадщини в ширшому розумінні, носіїв нематеріальної культурної спадщини. Якщо раніше ми говорили про десятилітні проблеми, війна зробила унікальну можливість: ми можемо зробити все сьогодні, враховуючи зовсім інші реалії. Весь світ готовий допомагати нам. Тому треба вирішити всі проблеми, які накопичувалися десятиліттями. 2023 рік повинен стати моментом великого, рішучого кроку вперед», — розповів експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini