Фото Медіацентр Україна – Одеса: Станіслав Маньков, технічний спеціаліст з авіації та ракетного озброєння
12 Травня, 2023, 15:56

Ракети Storm Shadow можуть вражати підземні бункери в Криму – експерт 

З отриманням такого озброєння українська армія зможе вражати раніше недоступні цілі. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Станіслав Маньков, технічний спеціаліст з авіації та ракетного озброєння.

Він зазначив, що ракети Storm Shadow мають різні модифікації. Поки невідомо, які саме Великобританія передала Україні.

“Це велика крилата ракета, яка може вражати на відстані від 300 кілометрів та більше і вражати підземні об’єкти. У ворога немає прямого аналога такої зброї – з такою системою наведення та боеголовкою. Ця ракета має вишукану систему наведення, яка дозволить вражати цілі в важких умовах радіоелектронної боротьби. Це озброєння дозволить повітряним силам України вражати цілі, які раніше не могли –  підземні бункери в Криму чи склади Чорноморського флоту рф. Або бетонні опори будь-якого мосту”, – розповів Маньков.

Він додав, що міністр оборони Великобританії свідомо не розповів, яку саме модифікацію отримала Україна. Storm Shadow можна запускати з літаків, та одна з модифікацій використовується з кораблів, розповів Станіслав Манков.

Швидкість ракети — до 1000 км/год, дальність пуску від 300 до 500 км, маса боєголовки 450 кг.

Україна стала десятим експлуатантом цього озброєння. Окрім України, Франції та Великобританії, Storm Shadow також використовують збройні сили Греції, Єгипту, Італії, Індії, Катару, Саудівської Аравії та ОАЕ.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini