17 Жовтня, 2023, 16:26

Рак молочної залози важливо виявити на ранніх стадіях захворювання – тоді його можливо вилікувати – лікар-онколог

Рак молочної залози серед жінок займає перше місце серед онкозахворювань в Україні і друге місце серед всіх онкозахворювань після раку шкіри.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповів завідувач міського Центру здоров’я сім’ї консультативно-діагностичного центру №6 Ігор Кас’яненко.

“На двох виявлених первинних хворих на рак один помирає, тобто це 50% – дуже велика цифра. В четвертій стадії раку виявляється кожен четвертий-п’ятий пацієнт. По всій країні кожний тиждень помирає від онкозахворювань молочної залози 100-110 жінок. За рік в Україні діагноз рак молочної залози ставиться майже 14 тисячам пацєнток. Якщо рак зафіксувати на першій стадії, то в 95% випадків можна вилікувати хворобу. Це означає, що дуже важлива рання профілактика цього страшного захворювання”, – вважає лікар.

Він підкреслив, що саме центри  здоров’я сім’ї  займаються профілактикою онкозахворювань. 

“З початку цього року ми оглянули 6,5 тисяч хворих і виявили 135  випадків раку. Не уникайте загального обстеження організму після 40 років – це дуже важливо для вас. Рак значно молодшає – тому що жінки народжують пізно, не годують груддю, не народжують зовсім, – всі ці фактори підвищують ступінь онкозахворювання у жінок”, – підсумував Ігор Кас’яненко.

В Центрі працює нова цифрова мамографічна система і новий сучасний апарат УЗД, які допомагає діагностувати онкозахворювання на ранніх стадіях.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini